פורטל יזמים ומשקיעים

בניית אתרים


שימושון יזמים

הזדמנויות עסקיות   שיווק ופרסום   בעלי מקצוע   הקמת עסק   אימון וקידום יזמות

אתרו הזדמנויות לעסק שלכם

להתחיל למכור והרבה

כל בעלי המקצוע הדרושים

תהליך הקמת עסק

לפני שמקימים את העסק

קבוצות רכישה, משקיעים, קווי חלוקה, עסקים פעילים למכירה, שותפויות   המשך >> משרדי פרסום, יחסי ציבור, תוכניות שותפים, קידום אתרים, קידום מכירות   המשך >> עורכי דין, רואי חשבון, מאמנים, יועצי מס, טכנאים, בוני אתרים, בתי דפוס   המשך >> חקיקה ומיסוי, ליווי עסקי, גיוס עובדים, משרדים להשכרה, ציוד לעסקים  המשך >> יעוץ עסקי, ניתוח שוק, תוכנית עסקית, גיוס הון, קרנות הון סיכון, הלוואות לעסקים   המשך >>

ההוצאות המוכרות בעסק המנוהל מהבית
ככלל ? מותר לנכות כל סוג הוצאה המשמשת לצורכי העסק ולשם השגת הכנסות העסק (סעיף 17 לפקודת מס הכנסה).


נכתב על ידי יורם שיפר

לגבי הוצאה מעורבת (הוצאה אשר לא נועדה אך ורק לצורכי העסק ויש בה סממנים של שימוש פרטי או הוצאה פרטית) ? נראה לכאורה כי קיימת בעיה בניכוייה לצורכי מס אולם , בית המשפט קבע באחד מפסקי הדין (עמ"ה 703/71 ) כי במידה וניתן לפצל את ההוצאה באופן ברור ? יש להתיר את החלק העסקי לצורך מס.

בעקבות פסק הדין נקבע על ידי מס הכנסה ? "בעל עסק העובד בביתו יותרו לו הוצאות השייכות לחדר שבו מתנהל עסקו או משלח ידו , אם ניתן לזהות בבירור אילו הוצאות הוצאו בייצור הכנסתו בחדר זה".

לעומת זאת אם אין אפשרות לבצע את ההבחנה בין החלק העסקי לבין החלק הפרטי ? לא יותר ניכוי ההוצאה כולה.

לאור האמור לעיל הרי שניתן לנכות הוצאות לבעל עסק המנהל עסק כ- עבודה מהבית ומבצע עבודה מהבית ? בלבד.

לא ניתן לנכות הוצאות כאלה כאשר עבודה מהבית נלווית לעבודה במשרד או בכל מקום מחוץ לבית.

כיצד מנכים את ההוצאות ? ? על פי החלק היחסי של השימוש בדירה לצורכי העסק כלומר , אם בדירת 4 חדרים , חדר אחד משמש את העסק - אזי ניתן לנכות %25 מההוצאות המשותפות לבית המגורים כגון ? ארנונה , חשמל וכד'.

לגבי דמי שכירות קיימת בעיה. אמנם כאמור לעיל , לכאורה ניתן לנכות את ההוצאה אבל קיימת מגבלה של חובת ניכוי במקור מתשלום דמי שכירות וחבות המקבל במס על דמי השכירות לצורכי עסק, בשעה שהם פטורים ממס כאשר הם מתקבלים בידי המשכיר עבור מגורים. אי לכך לא נראה כי ניתן ליישם את האמור לעיל על הוצאות שכירות של חדר המשמש לעסק בבית המגורים.

לאלה המנהלים את עסקם כ עבודה מהבית ניתן להכיר, בין היתר, בהוצאות לפי הרשימה להלן על תחזוקת הבית ? באופן יחסי ו/או בתנאים מסוימים:

 - הוצאות טלפון, טלפון סלולרי
 - הוצאות ארנונה , ועד הבית
 - הוצאות חשמל
 - הוצאות רכב
 - הוצאות בנקאיות
 - הוצאות שכר דירה ? בתנאים מסויימים
 - הוצאות גינון
 - כיבודים
 - הוצאות על אירוח אורחים מחו"ל
 - מתנות לאירועים
 - תיקונים ושיפוצים
 - קניית ציוד וריהוט משרדי
 - הוצאות אינטרנט ותחזוקת אתר

כמובן שהרשימה אינה כוללת את ההוצאות העסקיות הרגילות, אשר מוכרות בכל מיקרה, אלא רק את ההוצאות הקשורות באופן ספציפי לעבודה מהבית והקשורות להוצאות הבית אשר באופן רגיל אינן מוכרות כהוצאות לצורך מס הכנסה.


  

ספונסרים


בניית אתרים

דף הבית | אינדקס יזמים ומשקיעים | צרו קשר | פרסום באתר | קישורים